
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 5 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 145
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10925
Ext.Price$0.10925
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10925 | $0.10925 |
| 10 | $0.09748 | $0.97480 |
| 50 | $0.08698 | $4.34900 |
| 100 | $0.07904 | $7.90400 |
| 500 | $0.07183 | $35.91500 |
| 1000 | $0.06528 | $65.28000 |
| 3000 | $0.06033 | $180.99000 |
| 5000 | $0.05576 | $278.80000 |
